מה צריך לדעת על טיפול באקזמה

מה צריך לדעת על טיפול באקזמה

אקזמה היא מצב עור כרוני המתאר תגובה דלקתית של העור עם תסמינים כמו יובש, גירוד, קשקשים ופריחה. מחלה זו עלולה להיות מאוד מעיקה ומעצבנת, ופוגעת באיכות החיים של החולה. הגורמים לאקזמה אינם מובנים במלואם, אך נראה שהם קשורים לגורמים רגשיים, גנטיים וסביבתיים. אקזמה אינה מדבקת ואינה יכולה לעבור מאדם אחר. הטיפול באקזמה אינו פשוט, ישנם טיפולים רבים שמטרתם הפחתת התסמינים ושמירה על עור בריא למניעת התפתחות זיהומים ומחלות נוספות.

טיפול באקזמה באמצעות תרופות משלימות

קיימים טיפולי אקזמה רבים ושונים ברפואה המשלימה. טיפולים משלימים עשויים לכלול תרופות טבעיות כגון צמחי מרפא, תוספי תזונה ופעילות גופנית. חשוב לציין שטיפול באקזמה צריך לכלול גם אמצעי היגיינה ושינויים באורח החיים שעלולים להשפיע על המחלה. הטיפולים המשלימים הנפוצים באקזמה כוללים: רפואה סינית מסורתית, דיקור סיני, תזונה ירוקה, ארומתרפיה ומשחות וקרמים באמצעות שמנים אתריים וצמחי מרפא. חשוב לציין כי השימוש בטיפולים משלימים באקזמה צריך להיות תומך ולא תחליף לטיפול קבוע אצל רופא או רופא עור.

גורם סביבתי

שינה, מתח, פעילות גופנית ואורח חיים פעיל יכולים להשפיע על מחזור החיים והטיפול באקזמה. הנה כמה דברים שאתה יכול לעשות:
1. שינה – לשינה תפקיד חשוב בחידוש התאים והתחדשות העור. אנשים עם אקזמה עלולים לחוות פריחות וגירויים בעור כתוצאה מחוסר שינה איכותית. על מנת לקדם איכות שינה טובה יותר, מומלץ להקפיד על מחזור שינה קבוע, להימנע מלבישת מסכות וטלוויזיות לפני השינה וליצור סביבת שינה נוחה ומרגיעה.
2. מתח – מתח משפיע על הפעילות הכימית של הגוף, מה שמוביל להפרעות במערכת החיסון ובעור. כדי להפחית מתח, מומלץ לנסות פעילויות מרגיעות כמו יוגה, תרגילי נשימה, מדיטציה וטיפול מיינדפולנס.
3. פעילות גופנית – פעילות גופנית מפחיתה מתח ומסייעת בחיזוק המערכת החיסונית. חשוב לבחור פעילות גופנית המתאימה לבריאות ולמצב הגופני שלך.

ארומתרפיה עבור אקזמה

ארומתרפיה היא טיפול משלים העושה שימוש בשמנים אתריים המופקים מצמחים בכבישה קרה ומשמשים למטרות רפואיות. ישנן עדויות התומכות בשימוש בארומתרפיה לטיפול באקזמה. יש לציין, טיפול באקזמה באמצעות ארומתרפיה יכול להיות קשה בגלל רגישות העור של אנשים עם מצב זה. לכן, חשוב להקפיד ולהשתמש בשמנים אתריים רק בהנחיית מומחה מתאים.

כיצד שמנים אתריים יכולים לסייע בטיפול באקזמה?

שמנים אתריים לאקזמה יכולים לסייע בטיפול באקזמה על ידי הפחתת גירוי ודלקת בעור. שמנים אתריים מכילים מרכיבים ארומטיים באופן טבעי ומשמשים לרפואה ולטיפול בבעיות עור, כולל אקזמה. כאשר משתמשים בשמנים אתריים לאקזמה, יש להקפיד לא להשתמש בהם לרעה או להשתמש בהם באופן שעלול לגרום לגירוי נוסף בעור. כמו כן, חשוב לבדוק שמנים אתריים לפני השימוש ולוודא שהם מתאימים לשימוש על העור ואינם מסוכנים. לחלק מהשמנים האתריים יש תכונות טיפוליות וניתן להשתמש בהם בטיפול באקזמה.
שמן עץ התה – מכיל מרכיבים אנטי דלקתיים ואנטי פטרייתיים המסייעים בהפחתת דלקת ותסמיני אקזמה.
שמן לבנדר – מכיל מרכיבים מרגיעים להפחתת גירוי ודלקת בעור.
שמן קמומיל – מכיל מרכיבים מרגיעים המסייעים בהפחתת תסמיני אקזמה כמו גירוד

פורטל בריאות herb4me

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן