מה צריך לדעת על שיטת ימימה

שיטת ימימה

שיטת ימימה קיימת כבר עשרות שנים. היא חוללה שינוי חיובי בקרב אין ספור אנשים, נשים וגברים. זו שיטה שיכולה להביא לצמיחה אישית, בעזרת חשיבה הכרתית מסודרת ועקרונות ברורים. זוהי שיטה שיכולה לסייע לכולנו להתמודד עם קשיים בחיים, בין אם הם קשיים חיצוניים ובין אם הם קשיים פנימיים.

אף פעם לא מאוחר לצמיחה אישית

על פי ביקורות שיטת ימימה, אף פעם לא מאוחר מדי לצמיחה אישית. בכולנו טמונה היכולת להשתנות, לטפס ולהגיע למקום גבוה וטוב יותר בחיים. עיקרון מאוד חשוב של שיטת ימימה אומר שאחד הכוחות המפריעים נובע מניסיון שלנו להגיע למקום טוב על ידי שינוי של אחרים. בסופו של דבר, הניסיון לשנות אחרים עבור עצמינו הוא לא מה שמביא צמיחה אישית שלנו. רק השינוי של עצמנו, מבפנים, הוא זה שיביא לצמיחה אישית. אנשים אחרים יוכלו לצמוח באמת, רק אם הם יבחרו בכך ויחפשו את הכלים שיעזרו להגיע לזה.

כוחה של חשיבה הכרתית

הדרך לצמיחה, לשיפור עצמי ולהתמודדות עם קשיים בחיים, מתבססת על חשיבה הכרתית. זוהי חשיבה שעובדת על סדר, מאפשרת להכניס היגיון, לסלק את חוסר הבהירות. זו הסיבה ששיעוריה של ימימה אביטל ז"ל תמיד כללו תחילה סדר ושיטה. כמדריכה ומורה, היא הכתיבה לתלמידיה עקרונות, הסבירה, ולאחר מכן התקיים לימוד והעמקה וסיפורים אישיים. החשיבה ההכרתית נחוצה לכולנו, שכן היא תרופה כנגד בלבול, בלגן, טשטוש. כאשר מכניסים את המציאות הפנימית או החיצונית לתוך חשיבה הכרתית, מבינים דברים לעומק ואז אפשר להפריד בין מה שטוב לנו למה שלא טוב לנו, מה שמזיק ומפריע למה שחיובי במציאות החיים.

למצוא את הדרך החיובית

במידה רבה מציאת הדרך החיובית היא אינדיבידואלית. אך בעזרת החשיבה ההכרתית, כל אחת וכל אחד יכולים לזהות דפוסי חשיבה מזיקים, הנחות מפריעות. השינוי אפשרי, תחילה בחשיבה, בהבנה. לאחר מכן, השינוי מיושם בהתנהגות, בביצוע. הדרך החיובית מחוללת שינוי שהולך וגדל ומאפשר להתגבר על קשיי חיים פיזיים, רוחניים או רגשיים. היכולת טמונה בכולנו ובעזרת מדריכה המיומנת בשיטת ימימה, אפשר לצאת ממעגל הקושי ולמצוא את הטוב ואת התקווה.

לידיה יונג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן