מחפשים גן ילדים? רק גן עם ערכים

גן ילדים

כשאתם מחפשים גן ילדים, לא צריך לבדוק רק את מה שבמקרה הכי קרוב לבית. נציג להלן את חשיבות הערכים של הגן ועוד כמה דגשים חשובים.

אהבה וערכים

ילדים בגיל הגן זקוקים להרבה חום אנושי, ליחס מחבק, מטפח ואוהב. אך כמובן, לא חיים רק מאהבה. מאוד נכון להקנות לילדים בגיל הגן שורה שלימה של ערכים. כפי שילדים קטנים לומדים בקלות שפה חדשה, הם גם מפנימים ערכים וזה מה שנותן להם עמוד שדרה חינוכי וערכים לכל החיים. וזה לא מספיק שגם ההורים מקנים לילדים אהבה וערכים, מפני שהם שוהים כל יום שעות רבות בגן. לכן, רצוי לשלוח את הילד או הילדה לגן שמעביר לילדים יחס טוב וגם את הערכים שאתם מאמינים בהם. זוהי סיבה חשובה למשל לכך שיש הורים כיום שיחפשו עבור הילדים גן רוסי ברמת גן ויש כאלה שיחפשו גן עם ערכים אחרים המתאימים להם.

איך תזהו את הערכים של הגן

את הערכים שעל פיהם מנהלים את גן הילדים, אי אפשר לזהות רק מהשם של הגן. גם העובדה שסיפרו לכם למשל על גן רוסי ברמת גן, שמתנהל בערכי המצוינות, זה עדיין לא מספר את כל הסיפור. כדי לזהות את הערכים של הגן צריך:
1. להגיע לגן, לשוחח עם הגננת – צריך לזהות את הטיפוס, להבין במה היא מאמינה ומהי האג'נדה החינוכית שלה.
2. לשוחח עם הורים – רצוי מאוד לשוחח עם הורים לילדים שהולכים לאותו הגן. ההורים יודעים לספר מניסיונם על האווירה בגן, על ההתנהלות והערכים שהילדים סופגים שם.
3. להסתכל על הילדים – אם יש אפשרות, כדאי להגיע לביקור בשעה שאפשר להעיף מבט בילדים שהולכים כיום לאותו הגן. ראו מהי שפת הגוף שלהם, האם הם נינוחים ומרוצים, איך הצוות מתייחס אליהם וכו'.
חשוב כמובן לזכור שלא רק ערכים וחינוך מטפחים את הילד. בכל גן, שימו לב שהמתקנים השונים נקיים, מתוחזקים. בדקו כמה ילדים לומדים בגן וכמה אנשי צוות יש במקום. רצוי שהילדים ייהנו מצד אחד מיחס אישי, אך גם מסביבה חברתית עשירה ומפתחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן